Facebook Da Ürün Satışı ve Para Kazanma Tüyoları

Facebook Da Ürün Satışı ve Para Kazanma Tüyoları

Facebook Da Ürün Satışı ve Para Kazanma Tüyoları 

Facebook bizi sosyal medya platformları ile tanıştıran ilk sosyal mecra diyebiliriz. Durum böyle olunca Facebook takip eden oradan iş alımları yapan reklam veren ve satış yapan pek çok kişi mevcut durumdadır. Durum bundan ibaret olunca ürün satın almak isteyen ve alışveriş yapan kişiler de Facebook üzerindeki ürünleri de incelemeye devam eder. 

Satış yapma konusunda Facebook üzerinde takipçi ve abone sayısı büyük önem arz eder. Çünkü bu sayılar ne kadar fazla olursa o derecede fazla kişi ürününüzü görmüş olur ve satış yapma ihtimaliniz de buna paralel olarak artmış olur. Satış yapma konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da müşteri kitlenizi iyi tanımanız konusudur.

Takipçi sayınız ne kadar fazla olursa o kadar kişi ürününüzü göreceği gibi beğeni yaptıklarında kendi takipçilerinin sayfasında da ürününüz görünür. Bu yüzden ürünlerinizin beğeni alması da oldukça önemli bir ayrıntıdır. Beğeni oranınızın düşük olduğunu ve arttırmanız gerektiğini düşünüyorsanız beğeni satın al özelliği ile gönderilerinizin daha fazla beğeni almasını sağlamanız mümkündür. 

Facebook Üzerinden Ürünlerinizi Daha Fazla Satmak İçin Neler Yapmalısınız?

Facebook adı verilen platform üzerinden satışlarınızı arttırmanızın ilk şartı ürününüzü daha fazla kişini görüyor olmasını sağlamaktır. Bunun için çok daha fazla takipçiye çok daha fazla aboneye ihtiyacınız vardır. Aynı zamanda ürünlerinize yapılan yorum ve beğeniler de büyük önem arz ettiği için ürünlerinizi güzel ve şık bir biçimde fotoğraflayıp daha çok kişinin ilgisini çekmeyi başarmanız gerekir. Takipçi al özelliği ile takipçi sayınızı arttırabileceğiniz gibi arkadaşlarınızın kendi çevresine sizin reklamını yapması da etkili bir alternatif olacaktır. 

Facebook kendi tanıtımlarınız   dışında üretime teşvik amaçlı reklam gelirlerinin belli bir yüzdesini de kullanıcıları ile paylaştığı için kendi ürününüzü tanıtmanın yanı sıra Facebook üzerinden reklam paylaşımı yaparak da gelir elde etmeniz mümkündür. Takipçi satın al özelliğini kullanıp Facebook reklamlarını da daha fazla kişinin görmesini sağlayabilir bu sayede daha fazla reklam alma şansını elde edebilirsiniz. 

Paylaşımını yapmış olduğunuz reklamlar ya da satışını yapacağınız ürünlerin fotoğraflarının çok kişi tarafından beğeni alması halinde Facebook sizi keşfedecek ve bu sayede geliriniz giderek artacaktır. Bu sebepten ötürü de beğeni al özelliği ile yeterince beğeniye sahip olabilir para kazanmaya devam edebilirsiniz.