Instagram Beğeni Artırılması Nedir Nasıl Yapılır?

Instagram Beğeni Artırılması Nedir Nasıl Yapılır?

Instagram beğeni, bir hesabın ne kadar popüler olduğunu gösterir. Instagram’ın insan hayatındaki yoğunluğu nedeni ile hesaplardaki takipçi ya da beğeni sayısı da büyük öneme sahiptir. Instagram kullanıcıları, hayatındaki bazı anları ölümsüzleştirmek, fenomen olmak ya da marka tanınırlığını artırmak adına sosyal medya üzerinde hesap açar ve paylaşım yapar. Teknoloji çağında olunduğu düşünüldüğünde pek çok yöntem ile fenomen olma yolu açılır.

 

Instagram Beğeni Nasıl Artırılır?

Günümüzün en gözde sosyal medya uygulamalarından olan Instagram, milyonlarca insan tarafından kullanılır. Bireysel hesaplar kadar işletmelerin de bulunduğu uygulamada bir hesabın ne kadar gözde olduğunu gösteren simgelerden biri Instagram beğeni olur. Bazı İnstagram kullanıcıları, paylaşılan fotoğraf ve videoların yeterince beğeni almamasından şikâyet eder.

Kullanıcının paylaştığı bir paylaşıma beğeni gelmesini istemesi en doğal hakkı olur. Beğeni sayılarını doğal yollardan kısa sürede artırmak pek mümkün olmasa da hesabın daha popüler olabilmesi için yapılması gereken şeyler vardır. Gönderilerde bir tema üzerinden hareket etmek önem taşır. Bireysel ya da işletme hesabı olsun faaliyet konusuna yönelik paylaşımlar istikrar olma açısından da değer görür.

Kişisel bir hesabın bir sporcu olduğu düşünüldüğünde yaptığı spora bağlı fotoğraf ya da video paylaşımı önem kazanır. Buna bağlı olarak sağlıklı beslenme ya da sporcu ürünleri ile ilgili paylaşımlr da değer görür ya da bir işletme hesabı restoran ise menülerin gönderimi doğru bir tema olur. Faaliyet konusundan bağımsız bir paylaşım beğeniyi de otomatik olarak azaltır.

Instagram Beğeni Artırma Nasıl Yapılır?

 

Tema haricinde paylaşımların güzel olması da insanların dikkatini çekmesi açısından önem taşır. Yüksek kalitede çekilen fotoğraf ya da video Instagram beğeni artırır. Fotoğrafların farklı olması aynı ya da benzer görsellerin paylaşılmaması da önem kazanır. Fotoğrafları daha ilgi çekici kılan şey ise kullanılan başlıklar olur bu neden ile başlık kullanımına özen gösterilmesi gerekir.

 

Instagram beğeni almanın önemli bir diğer noktası ise paylaşımların zamanı olur. Süreklilik arz eden paylaşım zamanı, takipçiler tarafından bilinirse daha çok beğeni alabilir. Belirli bir zaman içinde paylaşımların aynı gün ve saat diliminde yapılması gerekir. Bir gün paylaşım yapıp uzun süre paylaşım yapılmadığında da beğeninin az olacağının bilinmesi gerekir.

Instagram Nasıl Beğeni Alınır?

Instagram beğeni konusunda sayfanın gerçek kişiye ait olunduğunun bilinmesi önem taşır. Takipçilerin bir robot ile iletişimde olduğunu hissetmesi beğeni kadar takipçi de kaybettirir. Bu neden ile insanların yaptığı yorumlara cevap vermek önem kazanır. Böylelikle takipçiler de gerçek kişi ile muhatap olduklarını bilir.

Hesap sahibi ayrıca etkileşimi artırmak adına takipçilerin sayfasına girebilir ve herhangi bir paylaşımı beğenip yorum yapabilir. Böylelikle hesap sahibi, takipçilerine verdiği değeri de göstermiş olur. Fotoğraf konusunda özenli davranmak ve filtre kullanımı ile daha ilgi çekici hale getirmek önemlidir. Instagram filtrelerinin yanı sıra fotoğraf ya da video düzenleyiciler de kullanılabilir. Fotoğraflara renk ya da efekt katarak daha çok beğeni elde edilir.

Instagram’da Beğeni Nasıl Artırılır?

Tüm Instagram kullanıcıları paylaşımlarının beğenilmesini ve yüksek sayıda takipçi kitlesine sahip olmayı ister. Instagram beğeni sayısı çok oldukça kişi, daha güzel ve özenli fotoğraf paylaşımı için güç bulur ve bu durum kişiye moral kaynağı olarak döner. Doğal yollar haricinde beğeni satın alma ile kişi amacına ulaşır. Böylelikle hesap daha çok dikkat çeker ve renkli hale gelir.

Instagram algoritması çerçevesinde düşük etkileşim alan hesapların gönderimleri geri plana atılır buna bağlı olarak da sayfanın beğeni sayısı artmadığı gibi Instagram vitrini denilen keşfet kısmına da paylaşımlar düşmez ve etkileşim düşer buna bağlı olarak da hesap küçülmeye başlar. Otomatik beğeni hilesi ile hesap büyür ve daha çok insan ile etkileşim yaşanır.

Instagram beğeni satın al hizmeti ile ayrıca kısa zamanda daha az uğraşarak istenilen bir hesap elde edilir. Bu hizmet, tamamen güvenli olduğu gibi Instagram keşfet deneyimini de yaşatır. Paylaşımların keşfet alanına düşmesi ile hesap daha çok etkileşim alır ve Instagram algoritması da hesabı ön plana çıkarır. Keşfet kısmına düşen her paylaşım daha çok takipçi ve beğeni olarak hesaba geri döner.